OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Rozhovory
Rozhovory

Jakub hostil na židli Mertu

 

Mosty u Jablunkova / Žádné pompézní prostředí, ale malý sál, který lehce voní pivem a cigaretami, obyčejné židle a na jedné z nich sedí muž s kytarou.

Pivo si v průběhu vystoupení pokládá na zem a s lidmi se mezi písničkami baví stejně, jako by to byli kamarádi, s nimiž občas zajde do hospůdky. Takoví byli a v mnoha případech ještě jsou folkoví písničkáři. Jeden z nich, Vladimír Merta, bavil obecenstvo v pátek večer v mostecké Hospodě U Jakuba. Před více než dvaceti lety si kvůli takovým zpěvákům lidé sedali i na zem. Koncerty se totiž často pořádaly tajně v docela provizorních podmínkách.

"Vladimír Mišík se už modernizoval. Má takový speciální úchyt na pivo, takže se pro něj nemusí stále ohýbat," komentoval vymoženost kolegy hudebník, publicista, spisovatel, fotograf, esejista a filmový režisér pětašedesátiletý Merta.

V průběhu večera zazněla i uhrančivá píseň Vzdálené výstřely o šokujícím brutálním potlačení protestů čínských studentů na pekingském náměstí Nebeského míru v červnu 1989. Mnozí ji považují za nejsilnější otevřený protikomunistický apel, jaký kdy nějaký hudebník napsal a dokonce si troufl hrát veřejně. Ve vytahaném svetru se svým skromným postojem působil Merta skoro stejně jako dělníci, kteří se vracejí po těžké práci z werku. Prostě by se mezi nimi ztratil. Na rozdíl od mnoha z nich má však dar vyprávět za doprovodu kytary spontánní příběhy plné myšlenek a emocí, které reagují na nejrůznější problémy ve společnosti nebo jsou odezvou jeho vlastních prožitků.

PST
Horizont, 25. října 2011, s. 9