OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Publicistika

Zápisky 15

Povinná účast v tunelu OPEN Card

 

Máme se sami hlásit o uznání svého dílu v třetím odboji. Dobrá… riskneme jako národ, že se po sečtení, vyhodnocení a schválení žádostí dozvíme, že skoro žádný nebyl. Nebo že jsme v tom jeli všichni. Sám název naznačuje cosi podřadného. Dozvíme se, že jich má Česko jen pár stovek? Vyjdou do ulic odbojářské odbory?

Na příští vlády se valí nová pohroma, nesrovnatelně drastičtější nežli sluneční svit. Spouštěčem vlny masově podávaných žádostí budiž prezidentův odvážně sebevražedný výrok, že pád režimu přivolali spíš bezejmenní, urputně zavilí bojovníci z šedé zóny. Na rozdíl od chartistů, planě žvanivých křiklounů, petičářů a kverulantů, kteří se jedním podpisem na léta deklasovali do role potupně přisluhujících topičů a myčů oken, každodenně drolili režim zevnitř. Nejde jen o čest a slávu, ale i důchody. Alespoň vyrovnat ty estébácké. Ale taky o tramvajenku zdarma. Bude-li zákon schvalovat prezident, tramvají jedeme zdarma jaksi globálně. Auta z centra vymizí, nebude třeba dalšího betonování, tunelového cyklostezčení. Praha se stane rájem na zemi, i chodců ubude. Zmatené popojížděné sem a tam v době tunelů v  podtunelované přeblankované matičce Praze zmizí v dějinách spolu s několika stovkami nepotřebných opravdových hrdinů. Kdo zaplatí dopravu zdarma? Přece zase my všichni! Hrdinové odboje IV. cenové skupiny! Lobbisté, úplatkáři a  jejich politici nám nabídli jedinečnou šanci: odmítněme masově povinnou Uzavřenou kartu. Staňme se odbojáři. Jezděme zdarma! Snad náš celonárodní odpor prokáže hmatatelný výsledek: Fidela závistí trefí šlak. Podle komunistického hesla: každému podle jeho zásluh a potřeb.

Vladimír Merta
Hospodářské noviny, 10. prosince 2010, s. 11