OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Publicistika

Zápisky 19

Potřebná facka pseudogigantům

 

Nejfrekventovanější slovo brzy nebude krize, ale think tank. Poukazuje na mírové propojení myšlenek s útočnou zbraní, patřící do šrotu. Tank se ukázal být použitelný jen v pouličním boji proti demonstrantů, Jeho bojová životnost se v době chytrých střel počítá na minuty. Letadlové lodi vydrží dél, ale opravdový úkryt skýtá jen hlubiny moře. Ponorky se ovšem mohou vynořit ve světě, kde už nebude mít smysl žít. Kruté zjištění: nebýt osudové chyby projektantů, kteří počítali se vším, i vlnami tsunami, ovšem jen do výšky osmi metrů, běžely by všechny přesluhující atomovky (ano, veřejností podporované špinavé bomby). Příroda ukázala SVOU MOC. Jako každý opravdový gigant přesahuje lidské schopnosti předvídat a čelit důsledkům zločinné činnosti pseudo-gigantů.

Neexistuje jediná soukromě vlastněná atomovka. Nikdo ji nepojistí—jen užitečný idiot, který se dá beztrestně ždímat. Stát, tedy veličenstvo My. Výtečně placení manažeři s odstupným, rovnajícím se směle úplatkům, které rozdali či poskytli, se s námi rádi rozdělí o zodpovědnost za svá smrtící rozhodnutí. Myšlenkové tančíky, obsazené experty, na něž se zatím v exekutivě nedostalo, jsou placeny úměrně tomu, jak dokáží prodat výbuch jako výhru zbytku lidstva, které jej přežilo.

Nikým nefinancované a nezlobbované moře prokázalo, že think tanky lze zdarma nahradit. Zachovalo se krutě, ale po právu potrestalo vyspělé státy, hromadící jaderný odpad, aniž by řešilo otázku, kam s ním. Ono se zatím vždycky našla nějaká cestička, jak jej vyvézt mimo vlastní území. Třeba zrovna do moře.

Vladimír Merta
Hospodářské noviny, 9. září 2011, s. 12