OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Publicistika

Zápisky 14

Žádný posranec to za nás neudělá

 

Už zase! Je doba vyhazování přeplněných schránek. Marně prosíme: Žádnou reklamu! Vedle nabídek slev na kazící se zboží hážeme do koše sliby neznámých lidí, kteří se bez nás neobejdou. Lezou nám do schránek jako zloděj do ložnice. Jejich křivé úsměvy vroubí krajinu. Po volbách kamsi zmizí, staneme se pro ně opět jen vzduchem. Veřejně lžou: nejde o nevyžádanou reklamu, ale informovanost. Z našeho zaplatí i směšné pokuty, pokud přichytíme jejich "asistenty".

Není obrany…? Dobrodějové: projděte se ulicí svého obvodu. Stačí prohlédnout pár prvních schránek, označených jasným nápisem: Prosíme, nevhazujte reklamu. Otevírejte popelnice. Kolportéři nevyžádané rozhazovačnosti, kdo vás nutí porušovat zákon? Udejte se raději hned – než vás voliči dotlačí k poslednímu soudu. Roznašeči cizích slibů pracují plošně, ve skrytu časného rána či pozdní noci. Ukažte se navečer, kdy jsme už z práce doma. Rádi si s vámi popovídáme o občanské neposlušnosti, kterou představujete. Že na nás nemáte čas? Tím lépe. My na vás taky serem. Volit nevolbou je nehezký pojem, ale pokud se nám osobně, dům od domu, schránku od schránky, neomluvíte, nevytáhnete své mrzké letáky a neodnesete je do sběrného dvora (kam patříte), vězte, že vás a vaši stranu hodíme do koše. Kdo? My, kteří jsme vás poprosili o dodržování zákona. Ještě máte čas. My ostatně taky. Do příštích voleb. Ach, čtyři roky, po které o vás zaručeně už nikdy nic neuslyšíme, natož abychom od vás dostali něco černé na bílém. Třeba zprávu o  falešných slibech, nepoctivosti a ztrátě soudnosti.

Vladimír Merta
Hospodářské noviny, 8. října 2010, s. 11