OFICIÁLNÍ WEB VLADIMÍRA MERTY

Nejbližší koncerty

 

Právě vyšlo:

 

Písničkářství je stav duše
Popelnicový román

 

Vladimír Merta - Popelnicový román

Promo zajišťuje reklamní agentura Walter Kirschner.

Mailový kontakt

Můžete mi napsat zprávu na vladimir.merta@gmail.com, ale nezlobte se, prosím, když v záplavě korespondence třeba neodpovím.

Ukázky z alb

  Ukázky z alba PODKROVNÍ PÁSKY

 

  Ukázky z alba DOMILOVÁNO

 

  Ukázky z alba NIKDO V ZEMI NIKOHO

 

  Ukázky z alba STRUNY VE VĚTRU

 

  Ukázky z alba VČEREJŠÍ VYDÁNÍ

Další hudební ukázky
Tipy

Album Stará!
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Stará!

Album Domilováno
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví vydavatele Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Domilováno

Album Nikdo v zemi nikoho
si můžete objednat
v internetovém knihkupectví Lékařský kompas
nebo zde v e-shopu
.


Nikdo v zemi nikoho

 

SupraphonOnline
Publicistika

Plánovaný kurz asi nebude!

 

Zatím se přihlásilo jen pár zájemců. Protože jde o termín, kdy sa na mě obracejí pořadatelé (Slovenské Národní divadlo, koncert 17.11 s Etc), potřebujeme vaše závazné objednávky. Pokud bude málo zájemců, přesuneme kurz na příští léto či podzim.

Vážení příznivci naší kytaro-zpěvo-malířské dílny: hlaste se prosím u Jana Maryšky, majitele hájenky a duše místa. Buď na t. 606692955, nebo na hajenka.ck@email.cz. Hájenka má velkou otevřenou kuchyni i kryté prostory, kde se polehává, jí, spí i pracuje.

Zkusíme podruhé propojit svět zvuku a obraznosti. S výtvarníkem, který také zpívá (a se mnou, který také amatérsky kreslí a maluje) si během zpěvu i v tichu zaznamenáváme vnitřní krajiny hudby.: Stačí, když si do dílny připravíte dvě tři libovolné písně a budete mít chuť je dál společně obrábět, modulovat, zobrazit. Přenášet vaši představu o světě slov, o vaší představě krajiny, kde se děj balad odehrává, vašem místě v cizím příběhu.

Ducha dílny tvoříte vy – a to, co do dílny přinesete. Zpívá se nenásilně, dechem i s důrazem, nasloucháme slovům, snažíme se jimi vymalovat akustickou krajinu písně. A naopak – z obrázků čerpáme inspiraci pro zpěv a dech. Hodiny plynou, naše práce jsou společné i intimní, srandovní i tklivé. Buďte připraveni na změnu, každou chvíli jste sólisty, dirigenty i sboristy. Dílna nekončí žádnou besídkou, prostě vplyneme do obyčejného života. Nepracujeme příliš s notami, neočekáváme dokonalost, ale snažíme se k ní přiblížit. Součástí dílny jsou i zpěvy v přírodě, malý výlet, noční cesta k potoku či zpívání u ohně. Můžete si vzít svou kytaru (někdy stačí pár úprav, a bude se vám hrát líp), ale můžete si půjčit mou. Můžete si vzít skicák i své barvy či tuše, ale také můžete využít místní zdroje (balicí papír, uhel z ohně, trávu či bláto). Doporučuji pohodlné oblečení, ve kterém se budete cítit dobře, uvolněně a zamazatelně. Pod hájenkou je rybníček s úžasně studenou vodou, která nás vždy nabije energií. Pro jemné duše a dámy je k dispozici koupelna. Hájenka je silně zelená, sluneční panely, vaření v otevřená peci, výhledy do okolí, ekozáchod v lese a všudypřítomné dřevo jí dodávají nádech lesního živlu. Žádný new age, mystika ani přesvědčování! Hledáme, neutvrzujeme se.

Pokud pojedete z Prahy, můžu vás přivézt. Ozvěte se na můj mail: vladimir.merta@gmail.com. A pokud chcete, napište mi pár slov o sobě, svém očekávání a svých písních. Váš Vláďa Merta.